Krušnohorský Semmering 2012  !!! ZRUŠEN !!!

Velice nás to mrzí, ale rozhodli jsme se po několikadenních debatách zrušit letošní ročník našeho MTB maratónu.

Rádi bychom podali vysvětlení především pro ty, kteří přijeli na loňský první ročník a těšili se na další ročník.

Důvodem se stalo zařazení Lipová marathon MTB na stejný termín. Chápeme, že není jednoduché vyhnout se kolizím v termínech, především s organizátory velkých závodů a sérií, ale dělat stejné závody 30km od sebe není úplně dobré. Sami jsme chtěli být slušní a na přelomu roku při sestavování termínové listiny jsme oslovili pořadatele Říjnového COXYS bike, kteří měli na termín 29.9. naplánovaný svůj závod. Vyšli nám maximálně vstříc a posunuli závod na pátek 28.9. kdy je státní svátek. Nechali jsme tedy vytisknout ihned na jaře letáčky, kalendáříky s termíny závodu, nechali vyrobit bannery, celkem za cca 20 tisíc. Vzhledem k tomu, že závod pořádáme v hlavní sezóně myslivců, proběhlo (loni jsme kvůli tomu museli měnit trať) několik velice náročných jednání s nájemci honiteb. Ve finále jsme se před třemi týdny domluvili.

A jejda, náhle se ve stejný termín objevil MTB maraton několik kilometrů od nás (loni ho pořádali 15.10). Nechceme s nikým soutěžit a předhánět se, kdo bude mít lepší ceny, lepší občerstvení, nižší startovné, aby právě k němu přijeli závodníci. Nechceme závodníky přemlouvat, že mají právě přijet k nám. Nechceme vysvětlovat partnerům, že možná nebude tolik startujících, protože je nedaleko skoro stejný závod. Hodně lidí (a my se mezi ně řadíme),pořádá závody, protože chceme ukázat jak je to u nás hezké, že k nám příště můžou přijet jen tak si zajezdit na MTB, atd. Chceme uspořádat závody na které budou účastníci vzpomínat, protože to tam bylo hezké a budou se těšit na další ročník. Po loňském prvním ročníku jsme dostali několik moc hezkých a pochvalných emailů, a když dá někdo (omlouvám se, že Vás kluci nejmenuju) na své stránky informace a fotky ze závodu, kde napíše „ TAM TO BYLO TAK KRÁSNÉ, ŽE SE MI NECHTĚLO JET ANI RYCHLE“, tak to je asi největší odměna pro všechny, kdo se na přípravách a organizaci samotného závodu podílejí.

A proto, že nechceme soutěžit na pár kilometrech s nově zařazeným závodem, rozhodli jsme se zrušit náš MTB maraton pro letošní rok.

Určitě nechceme skončit pořádání MTB maratónu. Pokusíme se najít termín na příští rok a uspořádat II.ročník závodu. Příští rok ho určitě uděláme, to slibujeme.

Pořadatelům Lipová marathon MTB přejeme mnoho úspěchů.

Za Ski Nové Hamry

Petr

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>